Wycieczka do Zakopanego

Zakopane to zimowa stolica Polski. Miasto leżące w sercu Tatr przyciąga jak magnes, zarówno w ziemie jak i latem. Piękne góry, bogata kultura góralska i niesamowite zbytki, szczególnie architektury drewnianej, to coś czego nie ma nigdzie Polsce. Trzeba tu być! Pomagamy w kompleksowej organizacji wycieczek do Zakopanego.

Zamów wycieczkę Zapytaj o wycieczkę ➝

Przewodnik po Krakowie ➝ Wycieczka do Zakopanego z przewodnikiem

Zimowa stolica Polski

Sława Zakopanego już dawno wyszła poza granice naszego kraju. Nawet w Norwegii wszyscy wiedzą gdzie jest Zakopane! Malowniczość, natura, góralskie przysmaki i muzyka a przede wszystkim góry, góry, gór! To to, czego brakuje Krakowowi. Na szczęście Kraków znajduje się tylko o 2 godziny drogi od Zakopanego. Uff. Zakopane ma, zapewne, tylu zwolenników jak i przeciwników, ale można z pewnością powiedzieć, że nie warto nie być tu choć raz.

Liczba mieszkańców to niewiele ponad 27 tysięcy mieszkańców, ale ta liczba zwiększa się wielokrotnie podczas świąt Wielkiej Nocy, Bożego Narodzenia, wakacji letnich, ferii zimowych i, oczywiście, Sylwestra. Poza utartym szlakiem, Zakopane oferuje malownicze widoki na pobliskie góry i doliny, jedyne w swoim rodzaju, w starym i nowym stylu, domy góralskie, oraz bliskość natury.

Zakopane jest destynacją uniwersalną, ponieważ o każdej porze roku, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Giewont, Kasprowy Wierch czy Morskie Oko, to obowiązkowe punkty dla bardziej wytrawnych turystów, jednak i oni chcą czasem przedeptać Krupówki lub wjechać na Gubałówkę.

Zakopane to również najwięksi pisarze i artyści

Historia Zakopanego, jako osady pasterskiej zaczyna się jeszcze za czasów króla Stefana Batorego. Wtedy mieszkało tu tylko kilka setek osadników. Zajmowali się pasterstwem i hodowlą owiec i

Walory zdrowotne i piękno natury doceniło wielu krakowskich artystów, których bardzo chętnie odwiedzali a niektórzy nawet na jakiś czas przeprowadzali się do miasteczka, aby tu w otoczeniu gór i natury tworzyć swoje dzieła. Należeli do nich, między innymi: Karol Szymanowski, Witkacy, Henryk Sienkiewicz czy Stefan Żeromski.

Informacje

  • Czas trwania to cały dzień, ok. 10-11h
  • Jest potrzebna wcześniejsza rezerwacja biletów, np. kolej linowa na Kasprowy Wierch
  • Dojazd z Krakowa do Zakopanego to ok. 2,5h
  • Możemy pomóc zorganizować transport, bilety oraz całą logistykę zw. z wyjazdem do zimowej stolicy Polski
Zakopane - Kaplica na Jaszczurówce
Zakopane - Kaplica na Jaszczurówce

Zaufały nam ❤️ szkoły, instytucje, firmy oraz tysiące klientów indywidualnych z wielu krajów. Jesteśmy dumni z tego, że wybrało nas tak wiele osób. Dziękujemy i zapraszamy do współpracy! Zobacz więcej referencji ➝

Inne wycieczki poza Kraków

Przewodnik po Krakowie - Auschwitz Birkenau

Muzeum w Auschwitz-Birkenau ➝

Miasto Oświęcim było świadkiem straszliwej historii zagłady Polaków podczas Drugiej Wojny Światowej.

Kopalnia Soli Wieliczka - jeziorko solne

Kopalnia Soli w Wieliczce ➝

Małe miasteczko skrywa, zaraz obok swojego centrum, niebywały na skalę światową klejnot.

Przewodnik po Krakowie - Zamek w Pieskowej Skale

Zamek w Ojcowie ➝

Zamek w Pieskowej Skale został wzniesiony za polecenia króla Kazimierza Wielkiego w drugiej połowie XIV wieku.

Kopalnia Soli w Bochni

Kopalnia Soli w Bochni ➝

Bochnia to kolejne, tylko z pozoru, mało znaczące miasteczko w pobliżu Krakowa. Kopalnia Soli w Bochni to najstarsza kopalnia tego typu w Polsce.

Zobacz popularne trasy po Krakowie

Przewodnik po Krakowie - Rynek Główny Kraków

Droga Królewska ➝

W Krakowie wszystkie drogi prowadzą do Rynku, a najważniejsza z to ulica Floriańska. To początek Drogi Królewskiej, najważniejszej drogi w Polsce.

Przewodnik po Krakowie - Wawel z góry

Zwiedzanie Wawelu ➝

To czego nie ma nigdzie w Polsce, jest właśnie w Krakowie. Wzgórze Wawelskie, zwane dziś Wawelem, a dawno temu Wąwlem.

Przewodnik po Krakowie - Krakowski Kazimierz

Krakowski Kazimierz ➝

To król Kazimierz I Wielki założył, w 1335 r. to osobne miasto z dala od dzisiejszego centrum Krakowa. Kazimierz miał stanowić przeciwwagę dla Krakowa.

Przewodnik po Krakowie - Plac wolnica

Szlak architektury w Krakowie ➝

Romanizm, gotyk, renesans i barok. Kraków nazywany jest Mały Rzymem. Kaplica Zygmuntowska na Wawelu jest perłą renesansu na północ od Alp.

Przewodnik po Krakowie - Jan Paweł II

Szlakiem Jana Pawła II ➝

Według ostatnich badań, w Krakowie, z samym Ojcem Świętym związanych jest ponad 40 miejsc. Podejrzewamy, że jest i o wiele więcej.

Przewodnik po Krakowie - Fabryka Oskara Schindlera

Śladami Oskara Schindlera ➝

Teren dawnego getta żydowskiego, Fabryka Oskara Schindlera i obóz pracy w Płaszowie to bardzo ciekawa, ale też bardzo bolesna karta w historii Krakowa.

Podobało ci się?

Oceń ten post

Średnia ocen 0 / 5. Ilość głosów 0

Nikt jeszcze nie ocenił