Zwiedzanie Wawelu z przewodnikiem

Bez Wawelu nie ma Krakowa ani historii Polski. Tutaj decydowały się najważniejsze sprawy dawnej Polski. Tutaj rezydowali najwięksi królowie Polski. Wzgórze Wawelskie to najważniejsza atrakcja Krakowa. Zwiedzanie Wawelu z przewodnikiem to must have każdego turysty przyjeżdżającego do Krakowa.

Zamów wycieczkę Zapytaj o termin ➝

Przewodnik po KrakowieZwiedzanie Krakowa ➝ Zwiedzanie Wawelu z przewodnikiem

To na Wawelu odbywały się koronacje królewskie

To czego nie ma nigdzie w Polsce, jest właśnie w Krakowie. Wzgórze Wawelskie, zwane dziś Wawelem, a dawno temu Wąwlem.
Magia tego miejsca pozostaje w sercach i umysłach każdego kto to miejsce odwiedzi. Na chwilę, lub na cały dzień. W 2021 roku Kraków zwiedziło ponad 11 milionów turystów z Polski i zapewne, większość z nich zwiedziło najważniejszy obiekt historyczny w kraju. Katedra, zamek królewski i jego wystawy czy muzeum katedralne. Miejsc starczy dla wszystkich.

Tu w 20 stycznia 1320 roku, w katedrze, koronował się książę Władysław Łokietek. Tu 18 kwietnia 1518 roku Bona Sforza i Zygmunt Stary powiedzieli sonie “tak”. W końcu tu w 31 lipca 1890 roku do Krakowa sprowadzono prochy Adama Mickiewicz, aby pochować naszego wieszcza dzień później w katedrze wawelskiej.

Zwiedzanie Wawelu - trasa

Bezpłatnie można zobaczyć dziedziniec i okolice zamku. Do samego Zamku Królewskiego, Katedry i na wystawy oraz do jamy smoczej obowiązują bilety –  wcześniejsza rezerwacja jest konieczna w przypadku kilku ekspozycji. Zapraszamy do kontaktu w celu rezerwacji terminów: 885 540 555

Informacje

  • Czas trwania – zwyczajowo ok 3h
  • Przerwa na kawę lub krótkie zakupy – wg życzeń gości
  • Możliwość zorganizowania krótkiego posiłku lub degustacji w promocyjnej cenie
  • Możliwość rozszerzenia trasy o szereg wspaniałych wystaw
  • Program dopasowany do wieku naszych gości
  • Licencjonowany przewodnik po Krakowie w danym języku
  • Dla dużych grup polecamy zestawy słuchawkowe poprawiające znacznie komfort zwiedzania
Wzgórze Wawelskie - zachód słońca
Wzgórze Wawelskie - zachód słońca

Zamek Królewski

Wystawy stałe: Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Skarbiec Koronny i Zbrojownia, Prywatne Apartamenty Królewskie, Wawel Zaginiony, Wawel Odzyskany

Wystawy sezonowe: Ogrody, Dziedzińce, Kościół św. Gereona, Krużganki Pierwszego Piętra, Smocza Jama, Baszta Sandomierska, Ogrody Królewskie

Katedra Wawelska

Najważniejszy kościół w Polsce zajmuje szczególne miejsce w sercach wielu Polaków. Mimo że pierwsza katedra nie przetrwała do dziś, już wtedy, w 10 wieku, zaczęła tworzyć historię dla przyszłych pokoleń.

Muzeum Katedralne

Dodatkową atrakcją turystyczna oraz wspaniałą okazją do wycieczki w przeszłość, jest wizyta w przy katedralnym muzeum.

Zebrane tam bezcenne przedmioty związane z dziejami katedry i ludźmi. Znajdują się tam bezcenne przedmioty związane z królewskimi koronacjami i pochówkami, dary dla katedry z kolekcji biskupich, królewskich i magnackich oraz pamiątki związane z krakowskim kardynałem Sapiehą, czy naszym bohaterem narodowym, bratankiem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, który spoczywa w krypcie św. Leonarda w podziemiach katedry.

Po zwiedzaniu Wawelu, polecamy wizytę w Jamie Smoczej, a po wyjściu z niej sprawdzić czy Smok dalej zionie ogniem.

Na Wawelu można też odpocząć, napić się dobrej kawy i zjeść wawelski posiłek na zakończenie.

Zaufały nam ❤️ szkoły, instytucje, firmy oraz tysiące klientów indywidualnych z wielu krajów. Jesteśmy dumni z tego, że wybrało nas tak wiele osób. Dziękujemy i zapraszamy do współpracy! Zobacz więcej referencji ➝

Zobacz inne trasy po Krakowie

Przewodnik po Krakowie - Rynek Główny Kraków

Droga Królewska ➝

W Krakowie wszystkie drogi prowadzą do Rynku, a najważniejsza z to ulica Floriańska. To początek Drogi Królewskiej, najważniejszej drogi w Polsce.

Przewodnik Kraków - Smok Wawelski

Legendy krakowskie ➝

Nie byłoby Krakowa bez jego mistycznej atmosfery, niespotykanych postaci i prze ciekawych historii, czasem nawet magicznych.

Przewodnik po Krakowie - Krakowski Kazimierz

Krakowski Kazimierz ➝

To król Kazimierz I Wielki założył, w 1335 r. to osobne miasto z dala od dzisiejszego centrum Krakowa. Kazimierz miał stanowić przeciwwagę dla Krakowa.

Przewodnik po Krakowie - Jan Matejko

Szlakiem wielkich twórców ➝

Matejko, Wyspiański, Mehoffer. Twórcy ci związali swoje życie i pracę artystyczna z Krakowem. Sprawili że Kraków na zawsze stał się żywym albumem ich talentu.

Przewodnik po Krakowie - Collegium Maius

Dzielnica uniwersytecka ➝

Najstarsze budynki Akademii Krakowskiej, czyli dzisiejszego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz dormitoria znajdują się 3 minuty spacerkiem od rynku głównego

Przewodnik po Krakowie - Fabryka Oskara Schindlera

Śladami Oskara Schindlera ➝

Teren dawnego getta żydowskiego, Fabryka Oskara Schindlera i obóz pracy w Płaszowie to bardzo ciekawa, ale też bardzo bolesna karta w historii Krakowa.

Podobało ci się?

Oceń ten post

Średnia ocen 5 / 5. Ilość głosów 2

Nikt jeszcze nie ocenił