Zwiedzanie Krakowa z Przewodnikiem

Kraków to bogactwo pięknych zabytków i historii Polski. Mamy szeroką gamę szlaków po Krakowie, od tych najbardziej klasycznych po bardziej oryginalne i równie ciekawe. Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem to strzał w 10. Ceny wycieczek już od 250 zł ➝

Zamów wycieczkę Zapytaj o termin ➝

Oferujemy zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem i nie tylko

Gwarancja jakości

Nasi przewodnicy po Krakowie oprowadzają w wielu językach i posiadają bogate doświadczenie w pracy z turystami z całego świata. Ponadto współpracujemy z instytucjami, szkołami i uczelniami z całej Polski. Odkrywanie Krakowa z nami to niezapomniana przygoda i piękne wspomnienia z królewskiego miasta!

Bogata oferta

Nasza oferta zwiedzania jest bardzo zróżnicowana. Oferujemy wiele różnych wycieczek po Krakowie. Oprócz tradycyjnych krakowskich tras oferujemy również wycieczki do najpiękniejszych miejsc w południowej Polsce - Kopalnie Soli w Wieliczce czy Zamek w Pieskowej skale to niektóre z nich. Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami.

Popularne trasy po Krakowie

Przewodnik po Krakowie - Rynek Główny Kraków

Droga Królewska ➝

W Krakowie wszystkie drogi prowadzą do Rynku, a najważniejsza z to ulica Floriańska. To początek Drogi Królewskiej, najważniejszej drogi w Polsce.

Przewodnik Kraków - Smok Wawelski

Legendy krakowskie ➝

Nie byłoby Krakowa bez jego mistycznej atmosfery, niespotykanych postaci i prze ciekawych historii, czasem nawet magicznych.

Przewodnik po Krakowie - Wawel z góry

Zwiedzanie Wawelu ➝

To czego nie ma nigdzie w Polsce, jest właśnie w Krakowie. Wzgórze Wawelskie, zwane dziś Wawelem, a dawno temu Wąwlem.

Przewodnik po Krakowie - Krakowski Kazimierz

Krakowski Kazimierz ➝

To król Kazimierz I Wielki założył, w 1335 r. to osobne miasto z dala od dzisiejszego centrum Krakowa. Kazimierz miał stanowić przeciwwagę dla Krakowa.

Przewodnik po Krakowie - Plac wolnica

Szlak architektury w Krakowie ➝

Romanizm, gotyk, renesans i barok. Kraków nazywany jest Mały Rzymem. Kaplica Zygmuntowska na Wawelu jest perłą renesansu na północ od Alp.

Przewodnik po Krakowie - Jan Matejko

Szlakiem wielkich twórców ➝

Matejko, Wyspiański, Mehoffer. Twórcy ci związali swoje życie i pracę artystyczna z Krakowem. Sprawili że Kraków na zawsze stał się żywym albumem ich talentu.

Przewodnik po Krakowie - Jan Paweł II

Szlakiem Jana Pawła II ➝

Według ostatnich badań, w Krakowie, z samym Ojcem Świętym związanych jest ponad 40 miejsc. Podejrzewamy, że jest i o wiele więcej.

Przewodnik po Krakowie - Collegium Maius

Dzielnica uniwersytecka ➝

Najstarsze budynki Akademii Krakowskiej, czyli dzisiejszego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz dormitoria znajdują się 3 minuty spacerkiem od rynku głównego

Przewodnik po Krakowie - Fabryka Oskara Schindlera

Śladami Oskara Schindlera ➝

Teren dawnego getta żydowskiego, Fabryka Oskara Schindlera i obóz pracy w Płaszowie to bardzo ciekawa, ale też bardzo bolesna karta w historii Krakowa.

Krakowskie klasztory i Snktuaria

W Krakowie znajdują się trzy pięknie usytuowane i bogate w unikatowe zabytki klasztory. Pierwszy z nich to Cystersi w Mogile. Dewiza zgromadzenia to: Cistercium mater nostra. Cystersi oparli swoją regułę na założeniach zakonu Benedyktynów, ich założycielem był Robert Molfese, który w roku 1098 rozpoczął działalność zakonu we Francji. Zakon cystersów został sprowadzony w 1222 roku przez Iwona Odrowąża do Mogiły, dziś to dzielnica zwana Nowa Hutą. Kolejny klasztor to Kameduli na Bielanach. Ich dewiza to: Ora et labora / Módl się i pracuj. Klasztor Kamedułów na Bielanach to bardzo tajemnicze i dość niedostępne miejsce. Turyści płci męskiej mogą to miejsce odwiedzać w wybranych dniach, kobiety natomiast tylko 12 dni w roku. Są to dni świąteczne z kalendarza religijnego. Bracia, zwani eremitani żyją według bardzo ostrych zasad. Budzą się o 3.45 w nocy, ale też idą spać o godzinie 19. Nie spożywają mięsa, wszystkie myśli skupiają na Bogu a prawie cały ich dzień wypełnia modlitwa i praca. Trzeci zakon to Benedyktyni w Tyńcu. Ich dewiza to Ora et labora; Pax. Św. Benedykt, który pochodził z miasta Nursja, w Włoszech, założył pierwszy klasztor na Mons Casinum (Monte Cassino), około roku 525. Benedyktyni żyją według prostych zasad: przede wszystkim bracia swoim postępowaniem i ubóstwem, próbują się upodobnić do Chrystusa. Krakowski klasztor to niezwykle ciekawe miejsce, jest otwarty przez cały rok, przyjazne dla wszystkich turystów i pielgrzymów.

Co jeszcze można zobaczyć w Krakowie

Oprócz wyżej wymienionych wycieczek po Krakowie, mamy przyjemność zaproponować również kilka innych tras. Nasz przewodnik po Krakowie może oprowadzić również po Nowej Hucie, która pod wieloma względami jest wyjątkowa. Bardzo ciekawa architektura, bogactwo murali, forty, bunkry, kopce i wspaniałe muzea to tylko cześć tej dzielnicy. Ponadto Oferujemy również wycieczkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz Centrum Janem Pawłem II, w którym można zobaczyć ołtarz i relikwie papieża Polaka. Zapraszamy do kontaktu.

Zaufały nam ❤️ szkoły, instytucje, firmy oraz tysiące klientów indywidualnych z wielu krajów. Jesteśmy dumni z tego, że wybrało nas tak wiele osób. Dziękujemy i zapraszamy do współpracy! Zobacz więcej referencji ➝

Wycieczki poza Kraków

Przewodnik po Krakowie - Auschwitz Birkenau

Muzeum w Auschwitz-Birkenau ➝

Miasto Oświęcim było świadkiem straszliwej historii zagłady Polaków podczas Drugiej Wojny Światowej.

Kopalnia Soli Wieliczka - jeziorko solne

Kopalnia Soli w Wieliczce ➝

Małe miasteczko skrywa, zaraz obok swojego centrum, niebywały na skalę światową klejnot.

Przewodnik po Krakowie - Zamek w Pieskowej Skale

Zamek w Ojcowie ➝

Zamek w Pieskowej Skale został wzniesiony za polecenia króla Kazimierza Wielkiego w drugiej połowie XIV wieku.

Kopalnia Soli w Bochni

Kopalnia Soli w Bochni ➝

Bochnia to kolejne, tylko z pozoru, mało znaczące miasteczko w pobliżu Krakowa. Kopalnia Soli w Bochni to najstarsza kopalnia tego typu w Polsce.

Częstochowa - Jasna Góra

Szlak Pielgrzyma ➝

Częstochowa, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska. Objazdowa trasa, która popularna jest wśród pielgrzymów.

Zakopane - widok na Giewont

Zakopane ➝

Zakopane to miasteczko położone w Tatrach. Nazywane jest zimową stolicą polski. Przepiękne też latem ze względu na liczne górskie szlaki.

Co jeszcze możemy zaoferować?

Przełom Dunajca znajduje się na terenie Pienińskiego Parku Narodowego. Miejscowi flisacy już 200 lat temu rozpoczęli spław drewna z pobliskich lasów rzeką, prosto do składów drewna i dzięki temu bardzo dobrze poznali kapryśną rzekę.

Spływ Dunajcem na drewnianych tratwach to prawdziwa przygoda! Spotkanie z dziką przyrodą. Podczas spływu można usłyszeć niesamowite opowieści i Pienińskim Parku Narodowym oraz Janosiku! Spływ rozpoczyna się w Sromowcach a kończy w Krościenku.

Chochołów to podhalańska wieś położona kilkanaście kilometrów od Zakopanego. Znana jest z zabytkowej drewnianej zabudowy. Zasłynęła w historii z powstania chochołowskiego, które wybuchło w 1846 roku przeciwko Austriakom. Kierował nim nauczyciel i organista Jan Andrusikiewicz. Powstanie zakończyło się kapitulacją Górali.

Warto tu przyjechać gdyż to wspaniałe tradycyjne miejsce. Wycieczka do Chochołowa połączona zazwyczaj w jednym pakiecie ze zwiedzaniem Zakopanego.