Szlak architektury w Krakowie
Trasa przeznaczona jest dla miłośników architektury i nie tylko. Kraków słynie z bogactwa stylów kulturowych w budownictwie szczególnie sakralnym, ale i świeckim.
Przewodnik po Krakowie ➝ Zwiedzanie Krakowa / Trasy ➝ Szlak Architektury w Krakowie
Kraków jest pełen perełek architektury
Kraków nazywany jest Mały Rzymem, to zapewne przez ilość kościołów oraz przykład architektury katedralnej, czyli kaplica Zygmuntowska Kaplica Zygmuntowska „perła renesansu na północ od Alp”. Jednak w Krakowie znajdziemy o wiele więcej perełek, tak architektury sakralnej, jak i świeckiej.
Cały Kraków może posłużyć jako materiał do studiów dziejów architektury w Polsce. Mamy tu najstarszej przykłady architektury romańskiej, gotyckiej czy barokowej, ale też wciąż stanowiące ciekawostkę na skalę europejską architekturę dzielnicy Nowa Huta z jej socrealistycznym duchem.
Plan trasy
Wybór trasy zależy od ustalonego planu wycieczki. Proponujemy uniwersalną i sprawdzoną trasę ale można też wybrać epokę i styl architektoniczny
Informacje
- Czas trwania – zwyczajowo ok 3h
- Przerwa na kawę lub krótkie zakupy – wg życzeń gości
- Możliwość zorganizowania krótkiego posiłku lub degustacji w promocyjnej cenie
- Możliwość wybrania trasy wg upodobań
- Program dopasowany do wieku naszych gości
- Licencjonowany przewodnik po Krakowie w danym języku
- Dla dużych grup polecamy zestawy słuchawkowe poprawiające znacznie komfort zwiedzania
Zaufały nam ❤️ szkoły, instytucje, firmy oraz tysiące klientów indywidualnych z wielu krajów. Jesteśmy dumni z tego, że wybrało nas tak wiele osób. Dziękujemy i zapraszamy do współpracy! Zobacz więcej referencji ➝
Popularne trasy po Krakowie
Krakowski Kazimierz ➝
To król Kazimierz I Wielki założył, w 1335 r. to osobne miasto z dala od dzisiejszego centrum Krakowa. Kazimierz miał stanowić przeciwwagę dla Krakowa.
Droga Królewska ➝
W Krakowie wszystkie drogi prowadzą do Rynku, a najważniejsza z to ulica Floriańska. To początek Drogi Królewskiej, najważniejszej drogi w Polsce.
Szlakiem wielkich twórców ➝
Matejko, Wyspiański, Mehoffer. Twórcy ci związali swoje życie i pracę artystyczna z Krakowem. Sprawili że Kraków na zawsze stał się żywym albumem ich talentu.
Zwiedzanie Wawelu ➝
To czego nie ma nigdzie w Polsce, jest właśnie w Krakowie. Wzgórze Wawelskie, zwane dziś Wawelem, a dawno temu Wąwlem.
Szlakiem Jana Pawła II ➝
Według ostatnich badań, w Krakowie, z samym Ojcem Świętym związanych jest ponad 40 miejsc. Podejrzewamy, że jest i o wiele więcej.
Śladami Oskara Schindlera ➝
Teren dawnego getta żydowskiego, Fabryka Oskara Schindlera i obóz pracy w Płaszowie to bardzo ciekawa, ale też bardzo bolesna karta w historii Krakowa.
Podobało ci się?
Oceń ten post
Średnia ocen 0 / 5. Ilość głosów 0
Nikt jeszcze nie ocenił