Zwiedzanie Wawelu

Bez Wawelu nie ma Krakowa ani historii Polski. Tutaj decydowały się najważniejsze sprawy dawnej Polski. Zwiedzanie Wawelu to must have  każdego turysty przyjeżdżającego do Krakowa. Ceny już od 250 zł ➝

Zamów wycieczkę Zapytaj o termin ➝

To na Wawelu odbywały się koronacje królewskie

To czego nie ma nigdzie w Polsce, jest właśnie w Krakowie. Wzgórze Wawelskie, zwane dziś Wawelem, a dawno temu Wąwlem.
Magia tego miejsca pozostaje w sercach i umysłach każdego kto to miejsce odwiedzi. Na chwilę, lub na cały dzień. W 2021 roku Kraków zwiedziło ponad 11 milionów turystów z Polski i zapewne, większość z nich zwiedziło najważniejszy obiekt historyczny w kraju. Katedra, zamek królewski i jego wystawy czy muzeum katedralne. Miejsc starczy dla wszystkich.

Tu w 20 stycznia 1320 roku, w katedrze, koronował się książę Władysław Łokietek. Tu 18 kwietnia 1518 roku Bona Sforza i Zygmunt Stary powiedzieli sonie “tak”. W końcu tu w 31 lipca 1890 roku do Krakowa sprowadzono prochy Adama Mickiewicz, aby pochować naszego wieszcza dzień później w katedrze wawelskiej.

Zwiedzanie Wawelu - trasa

Bezpłatnie można zobaczyć dziedziniec i okolice zamku. Do samego Zamku Królewskiego, Katedry i na wystawy oraz do jamy smoczej obowiązują bilety –  wcześniejsza rezerwacja jest konieczna w przypadku kilku ekspozycji. Zapraszamy do kontaktu w celu rezerwacji terminów: 885 540 555

Informacje

  • Czas trwania – zwyczajowo ok 3h
  • Przerwa na kawę lub krótkie zakupy – wg życzeń gości
  • Możliwość zorganizowania krótkiego posiłku lub degustacji w promocyjnej cenie
  • Możliwość rozszerzenia trasy o szereg wspaniałych wystaw
  • Program dopasowany do wieku naszych gości
  • Zwiedzanie w licencjonowanym przewodnikiem po Krakowie
  • Dla dużych grup polecamy zestawy słuchawkowe poprawiające znacznie komfort zwiedzania
Wzgórze Wawelskie - zachód słońca
Wzgórze Wawelskie - zachód słońca

Zamek Królewski

Wystawy stałe: Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Skarbiec Koronny i Zbrojownia, Prywatne Apartamenty Królewskie, Wawel Zaginiony, Wawel Odzyskany

Wystawy sezonowe: Ogrody, Dziedzińce, Kościół św. Gereona, Krużganki Pierwszego Piętra, Smocza Jama, Baszta Sandomierska, Ogrody Królewskie

Katedra Wawelska

Najważniejszy kościół w Polsce zajmuje szczególne miejsce w sercach wielu Polaków. Mimo że pierwsza katedra nie przetrwała do dziś, już wtedy, w 10 wieku, zaczęła tworzyć historię dla przyszłych pokoleń.

Muzeum Katedralne

Dodatkową atrakcją turystyczna oraz wspaniałą okazją do wycieczki w przeszłość, jest wizyta w przy katedralnym muzeum.

Zebrane tam bezcenne przedmioty związane z dziejami katedry i ludźmi. Znajdują się tam bezcenne przedmioty związane z królewskimi koronacjami i pochówkami, dary dla katedry z kolekcji biskupich, królewskich i magnackich oraz pamiątki związane z krakowskim kardynałem Sapiehą, czy naszym bohaterem narodowym, bratankiem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, który spoczywa w krypcie św. Leonarda w podziemiach katedry.

Po zwiedzaniu Wawelu, polecamy wizytę w Jamie Smoczej, a po wyjściu z niej sprawdzić czy Smok dalej zionie ogniem.

Na Wawelu można też odpocząć, napić się dobrej kawy i zjeść wawelski posiłek na zakończenie.

Zaufały nam ❤️ szkoły, instytucje, firmy oraz tysiące klientów indywidualnych z wielu krajów. Jesteśmy dumni z tego, że wybrało nas tak wiele osób. Dziękujemy i zapraszamy do współpracy! Zobacz więcej referencji ➝

Zobacz inne trasy po Krakowie

Przewodnik po Krakowie - Rynek Główny Kraków

Droga Królewska ➝

W Krakowie wszystkie drogi prowadzą do Rynku, a najważniejsza z to ulica Floriańska. To początek Drogi Królewskiej, najważniejszej drogi w Polsce.

Przewodnik Kraków - Smok Wawelski

Legendy krakowskie ➝

Nie byłoby Krakowa bez jego mistycznej atmosfery, niespotykanych postaci i prze ciekawych historii, czasem nawet magicznych.

Przewodnik po Krakowie - Krakowski Kazimierz

Krakowski Kazimierz ➝

To król Kazimierz I Wielki założył, w 1335 r. to osobne miasto z dala od dzisiejszego centrum Krakowa. Kazimierz miał stanowić przeciwwagę dla Krakowa.

Przewodnik po Krakowie - Jan Matejko

Szlakiem wielkich twórców ➝

Matejko, Wyspiański, Mehoffer. Twórcy ci związali swoje życie i pracę artystyczna z Krakowem. Sprawili że Kraków na zawsze stał się żywym albumem ich talentu.

Przewodnik po Krakowie - Collegium Maius

Dzielnica uniwersytecka ➝

Najstarsze budynki Akademii Krakowskiej, czyli dzisiejszego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz dormitoria znajdują się 3 minuty spacerkiem od rynku głównego

Przewodnik po Krakowie - Fabryka Oskara Schindlera

Śladami Oskara Schindlera ➝

Teren dawnego getta żydowskiego, Fabryka Oskara Schindlera i obóz pracy w Płaszowie to bardzo ciekawa, ale też bardzo bolesna karta w historii Krakowa.