Krakowski Kazimierz

Krakowski Kazimierz to miejsca wyjątkowe. Chrześcijańsko-żydowskie miasto, a potem dzielnica Krakowa. Trzeba tu być, by poczuć tę atmosferę.

Zamów wycieczkę Zapytaj o termin ➝

Przewodnik po KrakowieZwiedzanie Krakowa / Trasy ➝ Krakowski Kazimierz

Krakowski Kazimierz to bogactwo wspólnej historii chrześcijan i żydów

Król Kazimierz I Wielki założył w 1335 r. to osobne miasto, z dala od dzisiejszego centrum Krakowa. Kazimierz miał stanowić przeciwwagę dla Krakowa, otrzymał liczne przywileje i miał stać się miastem wspanialszym od Krakowa. Tak się jednak nie stało i dziś Kazimierz to dzielnica Krakowa, która dorównuje staremu Krakowowi pod każdym względem.

Restauracje, kawiarnie, knajpy i knajpeczki oraz kościoły na Kazimierzu chrześcijańskim oraz wspaniałe zabytkowe synagogi w części żydowskiej Kazimierza – to cecha charakterystyczna tego miejsca na Ziemi.

W chrześcijańskiej części Kazimierza król Kazimierz ufundował kościół, aby odkupić swe winy. Jednak chyba najbardziej znanym kościołem w tej części Krakowa jest kościół na Skałce, związany z biskupem Stanisławem ze Szczepanowa.

Plan trasy

ul. Szeroka (synagoga i cmentarz Remuh) ➝ dom Heleny Rubinstein ➝ synagoga Stara ➝ synagoga Izaaka ➝ synagoga Tempel ➝ plac Nowy ➝ plac Wolnica ➝ kościół Bożego Ciała ➝ kościół św. Stanisława na Skałce

Informacje

  • Czas trwania – zwyczajowo ok 3h
  • Przerwa na kawę lub krótkie zakupy – wg życzeń gości
  • Możliwość zorganizowania krótkiego posiłku lub degustacji w promocyjnej cenie
  • Możliwość rozszerzenia trasy
  • Program dopasowany do wieku naszych gości
  • Licencjonowany przewodnik po Krakowie w danym języku
  • Dla dużych grup polecamy zestawy słuchawkowe poprawiające znacznie komfort zwiedzania
Przewodnik po Krakowie dla dzieci
Krakowski Kazimierz - Plac Wolnica

Zaufały nam ❤️ szkoły, instytucje, firmy oraz tysiące klientów indywidualnych z wielu krajów. Jesteśmy dumni z tego, że wybrało nas tak wiele osób. Dziękujemy i zapraszamy do współpracy! Zobacz więcej referencji ➝

Zobacz inne szlaki po Krakowie

Przewodnik Kraków - Smok Wawelski

Legendy krakowskie ➝

Nie byłoby Krakowa bez jego mistycznej atmosfery, niespotykanych postaci i prze ciekawych historii, czasem nawet magicznych.

Przewodnik po Krakowie - Wawel z góry

Zwiedzanie Wawelu ➝

To czego nie ma nigdzie w Polsce, jest właśnie w Krakowie. Wzgórze Wawelskie, zwane dziś Wawelem, a dawno temu Wąwlem.

Przewodnik po Krakowie - Plac wolnica

Szlak architektury w Krakowie ➝

Romanizm, gotyk, renesans i barok. Kraków nazywany jest Mały Rzymem. Kaplica Zygmuntowska na Wawelu jest perłą renesansu na północ od Alp.

Przewodnik po Krakowie - Jan Matejko

Szlakiem wielkich twórców ➝

Matejko, Wyspiański, Mehoffer. Twórcy ci związali swoje życie i pracę artystyczna z Krakowem. Sprawili że Kraków na zawsze stał się żywym albumem ich talentu.

Przewodnik po Krakowie - Collegium Maius

Dzielnica uniwersytecka ➝

Najstarsze budynki Akademii Krakowskiej, czyli dzisiejszego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz dormitoria znajdują się 3 minuty spacerkiem od rynku głównego

Przewodnik po Krakowie - Fabryka Oskara Schindlera

Śladami Oskara Schindlera ➝

Teren dawnego getta żydowskiego, Fabryka Oskara Schindlera i obóz pracy w Płaszowie to bardzo ciekawa, ale też bardzo bolesna karta w historii Krakowa.

Podobało ci się?

Oceń ten post

Średnia ocen 0 / 5. Ilość głosów 0

Nikt jeszcze nie ocenił