Przewodnik po Krakowie dla dzieci

Oprowadzamy grupy szkolne: uczniów podstawówek, licealistów, studentów oraz rodziny z dziećmi. Gwarantujemy edukację historyczną, kulturalną oraz dobrą zabawę. Organizujemy pobyt większych grup od A do Z. Zapraszamy do kontaktu.

Przewodnik po Krakowie dla dzieci - OFERTA

Kraków odwiedza rocznie ponad 12 milionów turystów, z czego ponad 70% to goście z Polski. Duża część turystów krajowych to liczne grupy szkolne, studenci i rodziny z dziećmi. Kraków jest istotną częścią polskiej historii i kultury, dlatego też, mamy specjalnie przygotowaną ofertę dla młodych ludzi. Edukacja, historia, kultura i dobra zabawa, to wszystko znajdziecie w programie naszych wycieczek szkolnych z przewodnikiem.

Oprowadzamy przede wszystkim w języku polskim, ale regularnie obsługujemy też zagraniczne grupy szkolne. Z naszych usług skorzystały m.in. dzieci z Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii. Czas wycieczki szkolnej zależy od zaplanowanego programu. Możliwe jest też przerwa na posiłek w sprawdzonej restauracji i w dobrej cenie. Przewodnik po Krakowie dla dzieci – warto z nami  zwiedzać Kraków!

Zamek Królewski na Wawelu
Zamek Królewski na Wawelu

Zaufały nam ❤️ szkoły, uniwersytety, organizacje i instytucje publiczne. Jesteśmy dumni z tego, że wybrało nas tak wiele osób. Dziękujemy za zaufanie. Zobacz więcej opinii i referencji ➜

Szkoły podstawowe - PROPOZYCJE

Najmłodsze dzieci to wymagająca, ale bardzo wdzięczna grupa odbiorców. Są spontaniczne, szczere i zadają dużo pytań. Dzieci uwielbiają opowieści o królach, bohaterach, księżniczkach i smokach. Nie lubią nudy i monotonii. Gwarantujemy, że nasze wycieczki nie znudzą uczniów ani na minutę!

Nasz program wycieczek szkolnych zawiera legendy krakowskie, min. O smoku Wawelskim, opowieści o zwyczajach królów oraz barwnych bajkowych postaciach Krakowa, jak np. Lajkonik. Dzieci uwielbiają interaktywne zabawy, dlatego proponujemy też, zwiedzanie Muzeum w Podziemiach Rynku Głównego gdzie dzieci namacalnie i w formie zabawy mogą sprawdzać jak się żyło w starodawnym Krakowie.

Lajkonik - mural na bulwarze Wołyńskim w Krakowie
Lajkonik - mural na bulwarze Wołyńskim w Krakowie

Przykłady atrakcji zawartych w naszych wycieczkach dla dzieci

 • Wzgórze Wawelskie – siedziba królów polskich i miejsce największych historycznych wydarzeń oraz dom legendarnego smoka wawelskiego.
 • Legendy Krakowskie: O smoku wawelskim, O żółtej ciżemce, O zaczarowanych gołębiach, O wieżach Kościoła Mariackiego, O centusiach, O panu Twardowskim, O Wandzie i inne
 • Muzeum Podziemia Rynku – spacerując po Rynku Głównym w Krakowie niewiele osób zdaje sobie sprawę, że kilka metrów pod ich nogami znajduje się jedno z najwspanialszych interaktywnych muzeów w Polsce. Wystarczy wejść do Sukiennic i zejść pod ziemię, by przenieść się w czasie do średniowiecznego Krakowa i zanurzyć się w artefaktach historycznych miasta. Nasz przewodnik po Krakowie dla dzieci zarezerwuje bilety i oprowadzi po muzeum. 
 • Muzeum Obwarzanka i Fabryka Cukierków – czyli coś dla zabawy i coś słodkiego na ząb. Dzieci uwielbiają te atrakcje. Mogą zobaczyć, jak powstają tradycyjne obwarzanki krakowskie oraz cukierki odpustowe i oczywiście ich spróbować.
 • Powyższe propozycje to tylko mała część atrakcji dla dzieci. W zależności od potrzeb naszych klientów możemy dopasować program wycieczek do preferencji grupy.
 • Opowieści o Lajkoniku, jednym z symboli Krakowa. Lajkonik to tajemnicza historyczna postać. To Tatarzyn na koniu w orientalnym stroju, przemierzający Kraków w pierwszy czwartek po święcie Bożego Ciała.

Licealiści i uczniowie szkół technicznych - OFERTA

Dla uczniów szkół ponadpodstawowych mamy przygotowanych szereg atrakcji dostosowanych do ich wieku. Przede wszystkim zagadnienia związane z historią Polski, w tym II Wojną Światową oraz nawiązaniami do okresu Prl-u. Do dyspozycji mamy fantastyczne Muzeum Prl-u w Nowej Hucie, gdzie można zobaczyć jak się żyło w tamtym czasie. Dla starszych licealistów możemy zorganizować również wycieczkę do Muzeum w Auschwitz-Birkenau i Muzeum Oskara Schindlera w Krakowie.

Proponujemy również tematy związane z największymi krakowskimi postaciami historycznymi jak i współczesnymi artystami. Przewodnik po Krakowie dla dzieci opowie o takich znamienitych postaciach jak Jan Matejko, Stanisław Wyspiański, Wisława Szymborska, Stanisław Lem, Andrzej Wajda, Roman Polański. Trzeba też wspomnieć o innych wybitnych Polakach jak Papież Jan Paweł II czy Józef Piłsudski oraz wielu innych.

Przykłady atrakcji zawartych w naszych wycieczkach dla licealistów

 • Dom Jana Matejki, Muzeum Stanisława Wyspiańskiego, Muzeum Archeologiczne, Podziemia Rynku czy Muzeum Nowej Huty.
 • Możemy też zaoferować trasy turystyczne zw. z Papieżem Polakiem Janem Pawłem II.
 • Dla młodzieży szkół technicznych polecamy Muzeum Inżynierii Miejskiej oraz Muzeum Lotnictwa.
 • Dla szkół artystycznych świetnym wyborem będzie Muzeum Czartoryskich z obrazem “Dama z gronostajem” Leonarda Da Vinci oraz Galerię Sztuki Polskiej w Sukiennicach z obrazami największych historycznych malarzy polskich.
 • Wystawy na Wawelu: Zbrojownia, Skarbiec Koronny czy Reprezentacyjne Komnaty Królewskie.
 • To tylko mała część atrakcji, jaką oferuje Kraków młodzieży polskiej.

Studenci - PROPOZYCJE

Dla studentów Kraków jest rajem, zarówno kulturowym jak i rozrywkowym. Oprócz atrakcji typowo kulturalnych i historycznych Kraków ma do zaoferowania wiele innych atrakcji, np. nocne zwiedzanie Krakowa z degustacjami, food toury czy aktywne rozrywki typu strzelnice, pokoje strachów czy escape roomy.

Dla studentów proponujemy przede wszystkim trasę Dzielnica Uniwersytecka. Szlak zlokalizowany jest w okolicach Rynku Głównego i dawnej Akademii Krakowskiej, czyli jednego z najstarszych uniwersytetów w tej części Europy i najstarszego w Polsce.

Otrucie Królowej Bony - Jan Matejko
Otrucie Królowej Bony - Jan Matejko (fragment obrazu)

Przykłady atrakcji zawartych w naszych wycieczkach dla studentów

 • Atrakcyjną propozycją dla młodych ludzi jest zwiedzanie Kazimierza Żydowskiego, gdzie kultura chrześcijańska i żydowska mieszają się na każdym rogu, a życie kulturalne i rozrywkowe trwa całą noc.
 • Zwiedzanie Synagog na Kazimierzu to “must have” każdego młodego i ciekawego świata człowieka.
 • Studenci kierunków artystycznych docenią obecność licznych unikatowych zabytków (np. ołtarz Wita Stwosza), wystawy wawelskie czy liczne ekspozycje malarstwa i rzeźby.
 • Ciekawymi propozycjami są też Muzeum Farmacji UJ czy Muzeum Geologiczne AGH.
 • Oprócz rozrywek kulturalnych studenci jak nikt lubią aktywne spędzanie czasu. 
 • Aktywności takie jak strzelnice, paintball, rafting, spływ kajakami pod Wawelem, escape roomy oraz domy strachu czy liczne food toury i degustacje to tylko mały wycinek propozycji dla studentów. 
 • Nie sposób wymienić wszystkich krakowskich rozrywek adekwatnych dla studentów i młodych ludzi pragnących intelektualnych doznań. 

Rodziny z dziećmi - OFERTA

Dla rodziców z dziećmi wiele wyżej wymienionych atrakcji będzie świetnym pomysłem. Tutaj wybór zależy od zainteresowań i wieku dzieci. Wzgórze Wawelskie nigdy nie zawodzi pod kątem atrakcyjności i wrażeń.

Na uwagę zasługują kopce krakowskie, szczególnie Kopiec Kościuszki, które w pogodnie dni są wspaniałymi punktami widokowymi na panoramę Krakowa i górującym ponad dachami miasta Wawelem. 

Muzeum Inżynierii i Techniki Miejskiej
Muzeum Inżynierii i Techniki Miejskiej (Fot. Andrzej Otrębski/Wikipedia)

Przykłady atrakcji zawartych w naszych wycieczkach rodzin z dziećmi

 • Wejście na krakowskie kopce to świetna propozycja: Kopic Kościuszki, Kopiec Kraka oraz kopiec Piłsudskiego znajdujący się nieopodal krakowskiego ZOO, które jest również bardzo polecane dzieciakom i ich rodzicom.
 • Bardzo dobrym pomysłem jest wycieczka do Ogrodu Doświadczeń Stanisława Lema. Mnogość instalacji naukowych i możliwość samodzielnego sprawdzenia jak działa fizyka, jest świetną zabawą dla dzieci i dorosłych.
 • Nie można zapomnieć o najnowszej krakowskiej atrakcji, czyli Małopolskiemu Centrum Naukowemu Cogiteon. Cogiteon to instytucja kultury, która wyróżnia się swoim innowacyjnym podejściem. Głównym celem Cogiteon jest promowanie edukacji poprzez zabawę oraz zachęcanie do samodzielnych lub grupowych eksperymentów naukowych, projektów badawczych i działań społecznych. Poprzez swoją działalność Cogiteon ma za zadanie rozbudzać pasję do nauki, pomagać w zrozumieniu otaczającego świata oraz rozwijanie postaw kreatywności, otwartości i umiejętności samodzielnego myślenia. *Planowane otwarcie centrum to wrzesień 2023.

Przejażdżka dorożką i zwiedzanie Krakowa meleksem

Przejażdżka dorożką czy meleksem to świetne alternatywy dla wycieczek pieszych. Możliwość zobaczenia Krakowa z innej perspektywy to kusząca propozycja dla wielu turystów.

Organizacja pobytu grup szkolnych

Posiadamy liczne kontakty ze sprawdzonymi hotelami i restauracjami. Możemy pomóc w zorganizowaniu pobytu grup szkolnych w Krakowie. Chętnie zaplanujemy cały dzień zwiedzania łącznie z posiłkami w “dobrej cenie” włącznie. Wszystkie nasze działanie podjęte w tym kierunku, są konsultowane i omawiane, aby dopasować pobyt w Krakowie do oczekiwań grupy.

Jakie są ceny wycieczek po Krakowie?

Ceny wycieczek z przewodnikiem po Krakowie dla dzieci zaczynają się już od 275 zł za 2 godziny zwiedzania. Ceny usług przewodnickich większych grup, wyceniane są indywidualnie i zależą od ilości osób, czasu trwania wycieczki i dodatkowych usług. Szerszy cennik znajduje się tutaj: przewodnik po Krakowie ceny.

Zestawy słuchawkowe (Tour Guide System)

Standard w obsłudze grup turystycznych

Nasze grupy korzystają z zestawów słuchawkowych już od dawna. Używanie takich urządzeń z większymi grupami turystycznymi to już standard. Takie zestawy poprawiają komfort zwiedzania i świetnie sprawdzają się na zatłoczonych ulicach Krakowa oraz wnętrzach muzealnych.

Jak działają zestawy słuchawkowe?

Podczas zwiedzania przewodnik posiada nadajnik z mikrofonem (malutkie urządzenie zawieszone na szyi), natomiast turyści posiadają odbiorniki ze słuchawkami, również przenoszone na szyi. Przewodnik mówi do mikrofonu, a każdy turysta w komfortowy sposób odbiera informacje na słuchawkach. Jest to szczególnie przydatne przy dużych grupach turystycznych w takich obiektach jak muzea, kościoły czy po prostu głośnie krakowskie ulice.

Q&A - pytania i odpowiedzi

Poniżej przedstawiamy ciekawe miejsca, które warto odwiedzić z dziećmi, zarówno młodszymi jak i starszymi. Wiele z tych atrakcji nie zostało wymienionych powyżej. Wiele z tych miejscówek jest również darmowych i w większość przypadków nie ma potrzeby wynajmowania przewodnika po Krakowie dla dzieci. Wystarczy pojechać i miło spędzić czas na łonie natury ze swoimi pociechami. 

Gdzie iść na spacer z dzieckiem w Krakowie?

 • Zalew Nowohucki
 • Aleja Waszyngtona
 • Kopiec Krakusa
 • Bulwary Wiślane
 • Przylasek Rusiecki
 • Park Decjusza
 • Park Jordana
 • Planty

Co warto zwiedzić w Krakowie z dzieckiem?

 • Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon
 • Ogród Doświadczeń Stanisława Lema
 • Muzeum Obwarzanka
 • Muzeum Lotnictwa Polskiego
 • Muzeum Inżynierii Miejskiej
 • Centrum Nauki i Zabawy Klockoland
 • Park Edukacyjny Wioski Świata
 • Park Wodny Kraków
 • GOjump MEGApark
 • Lustrzany Labirynt

Jak aktywnie spędzić czas w Krakowie?

 • Bubble Football Kraków
 • Quizgame – teleturniej ze znajomymi
 • Domy strachu
 • Escape roomy
 • Strzelnice
 • Paintball
 • Muzeum Gier Arcade Game
 • Planty

Gdzie na spacer z dzieckiem w okolicach Krakowa?

 • Ojcowski Park Narodowy
 • Dolina Minkowska
 • Dolina Grzybowska i Las Zabierzowski
 • Dolina Racławki i park Dolina Pstrąga
 • Zarabie w Myślenicach
 • Paintball
 • Puszcza Dulowska
 • Puszcza Niepołomicka
 • Zamek Królewski i Rynek w Niepołomicach

Przewodnik po Krakowie dla dzieci OPINIE

24.06.2021
Hi Joanna, Thank you very much for our memorable day in Krakow. The facts keep swarming in my brain. It was so enlightening; more than just a tour. Thank you very much for all you were able to tell us. You were our favorite guide. Still impressed with your English
Marlene Stein
03.04.2019
Byliśmy już kilka razy w Krakowie, ale dopiero teraz, gdy zwiedziliśmy z przewodnikiem Kraków, zdaliśmy sobie sprawę, jak wiele rzeczy przeoczyliśmy. Pani Joanna była nie tylko bardzo szczegółowa w tym co mówi, ale opowiadała o Krakowie z taką pasją, że aż przyjemnie się jej słuchało. Bardzo dziękujemy i pozdrawiamy
ANNA z rodziną

Podobało ci się?

Oceń ten post

Średnia ocen 5 / 5. Ilość głosów 19

Nikt jeszcze nie ocenił