Śladami Oskara Schindlera
Fabryka Oskara Schindlera i obóz pracy przymusowej w Płaszowie to bardzo ciekawa, ale, przede wszystkim, bardzo bolesna karta w historii Krakowa.
Przewodnik po Krakowie ➝ Zwiedzanie Krakowa / Trasy ➝ Śladami Oskara Schindlera
Straszliwa historia getta w Płaszowie
Teren dawnego getta żydowskiego, Fabryka Oskara Schindlera i obóz pracy przymusowej w Płaszowie to bardzo ciekawa, ale, przede wszystkim, bardzo bolesna karta w historii Krakowa.
Jedną czwartą wszystkich mieszkańców, przed wybuchem wojny, stanowili żydzi. Byli to ludzie których przodkowie mieszkali w Polsce od stuleci. To pracowali, tworzyli i, przede wszystkim byli, to tu hitlerowski reżim zakończył ich życie, w imię okrutnego planu.
Na taki spacer proponujemy przeznaczyć co najmniej 5 godzin, tak aby w pełni poznać tą kartę historii miasta.
Plan trasy
plac Matejki ➝ Barbakan ➝ brama i ul. Floriańska ➝ Kościół Mariacki ➝ Rynek Główny ➝ Sukiennice ➝ Ratusz ➝ ul. Grodzka ➝ kościół Św. Piotra i Pawła ➝ ul. Kanonicza ➝ Wzgórze Wawelskie
Informacje
- Czas trwania – zwyczajowo ok 5h
- Przerwa na kawę lub krótkie zakupy – wg życzeń gości
- Możliwość zorganizowania krótkiego posiłku lub degustacji w promocyjnej cenie
- Możliwość rozszerzenia trasy wg upodobań
- Program dopasowany do wieku naszych gości
- Licencjonowany przewodnik po Krakowie w danym języku
- Dla dużych grup polecamy zestawy słuchawkowe poprawiające znacznie komfort zwiedzania
Zaufały nam ❤️ szkoły, instytucje, firmy oraz tysiące klientów indywidualnych z wielu krajów. Jesteśmy dumni z tego, że wybrało nas tak wiele osób. Dziękujemy i zapraszamy do współpracy! Zobacz więcej referencji ➝
Popularne trasy po Krakowie
Legendy krakowskie ➝
Nie byłoby Krakowa bez jego mistycznej atmosfery, niespotykanych postaci i prze ciekawych historii, czasem nawet magicznych.
Zwiedzanie Wawelu ➝
To czego nie ma nigdzie w Polsce, jest właśnie w Krakowie. Wzgórze Wawelskie, zwane dziś Wawelem, a dawno temu Wąwlem.
Krakowski Kazimierz ➝
To król Kazimierz I Wielki założył, w 1335 r. to osobne miasto z dala od dzisiejszego centrum Krakowa. Kazimierz miał stanowić przeciwwagę dla Krakowa.
Szlak architektury w Krakowie ➝
Romanizm, gotyk, renesans i barok. Kraków nazywany jest Mały Rzymem. Kaplica Zygmuntowska na Wawelu jest perłą renesansu na północ od Alp.
Szlakiem wielkich twórców ➝
Matejko, Wyspiański, Mehoffer. Twórcy ci związali swoje życie i pracę artystyczna z Krakowem. Sprawili że Kraków na zawsze stał się żywym albumem ich talentu.
Dzielnica uniwersytecka ➝
Najstarsze budynki Akademii Krakowskiej, czyli dzisiejszego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz dormitoria znajdują się 3 minuty spacerkiem od rynku głównego
Podobało ci się?
Oceń ten post
Średnia ocen 0 / 5. Ilość głosów 0
Nikt jeszcze nie ocenił