Szlak Tadeusza Kościuszki
Tadeusz Kościuszko to postać wybitna i znacząca w historii Polski. Nie był związany z Krakowem, ale napotykamy tutaj zadziwiająco wiele miejsc poświęconych naszemu bohaterowi narodowemu.
Przewodnik po Krakowie ➝ Zwiedzanie Krakowa / Trasy ➝ Szlak Tadeusza Kościuszki
Kim był Tadeusz Kościuszko?
Kościuszko był generałem polskim i amerykańskim oraz bohaterem wojennym. Zasłynął udziałem w wojnie o niepodległość Stanów Zjednoczonych, osiągając spore sukcesy. Po powrocie do brał udział w wojnie z Rosją w obronie Konstytucji 3 maja.
Kopiec Kościuszki to magiczne miejsce, znajduje się tu muzeum ale również sam kopiec a właściwie wdrapanie się na sam jego wierzchołek, zapewni niezapomniane wspomnienia i widoki.
Proponujemy, aby wizyta na kopcu była dopełnieniem zwiedzania miasta: Śladami Tadeusza Kościuszki. Na kopiec można dojechać autobusem lub samochodem, ale my bardziej polecamy niezapomniany spacer na samą górę.
Plan trasy
spacer z Rynku Głównego na kopiec Tadeusz Kościuszki
Informacje
- Czas trwania – zwyczajowo ok 3h
- Przerwa na kawę lub krótkie zakupy – wg życzeń gości
- Możliwość zorganizowania krótkiego posiłku lub degustacji w promocyjnej cenie
- Możliwość rozszerzenia trasy wg upodobań
- Program dopasowany do wieku naszych gości
- Licencjonowany przewodnik po Krakowie w danym języku
- Dla dużych grup polecamy zestawy słuchawkowe poprawiające znacznie komfort zwiedzania
Zaufały nam ❤️ szkoły, instytucje, firmy oraz tysiące klientów indywidualnych z wielu krajów. Jesteśmy dumni z tego, że wybrało nas tak wiele osób. Dziękujemy i zapraszamy do współpracy! Zobacz więcej referencji ➝
Zobacz inne szlaki po Krakowie
Legendy krakowskie ➝
Nie byłoby Krakowa bez jego mistycznej atmosfery, niespotykanych postaci i prze ciekawych historii, czasem nawet magicznych.
Zwiedzanie Wawelu ➝
To czego nie ma nigdzie w Polsce, jest właśnie w Krakowie. Wzgórze Wawelskie, zwane dziś Wawelem, a dawno temu Wąwlem.
Kazimierz chrześcijański i żydowski ➝
To król Kazimierz I Wielki założył, w 1335 r. to osobne miasto z dala od dzisiejszego centrum Krakowa. Kazimierz miał stanowić przeciwwagę dla Krakowa.
Szlakiem wielkich twórców ➝
Matejko, Wyspiański, Mehoffer. Twórcy ci związali swoje życie i pracę artystyczna z Krakowem. Sprawili że Kraków na zawsze stał się żywym albumem ich talentu.
Szlak świętych i błogosławionych ➝
Według ostatnich badań, w Krakowie, z samym Ojcem Świętym związanych jest ponad 40 miejsc. Podejrzewamy, że jest i o wiele więcej.
Śladami Oskara Schindlera ➝
Teren dawnego getta żydowskiego, Fabryka Oskara Schindlera i obóz pracy w Płaszowie to bardzo ciekawa, ale też bardzo bolesna karta w historii Krakowa.
Podobało ci się?
Oceń ten post
Średnia ocen 5 / 5. Ilość głosów 2
Nikt jeszcze nie ocenił