Kopalnia Soli Bochnia
Kopalnia soli kamiennej w Bochni jest najstarszą kopalnią w Polsce. To urokliwe i kameralne miejsce, które trzeba zobaczyć. Trasa z centrum Krakowa do kopalni zajmuje około 45 minut. Pomagamy w kompleksowej organizacji wycieczek do Bochni.
Przewodnik po Krakowie ➝ Kopalnia Soli w Bochni
Dlaczego warto przyjechać do Bochni?
Bochnia to kolejne, tylko z pozoru, mało znaczące miasteczko w pobliżu Krakowa. Trasa z centrum Krakowa do kopalni w Bochni, zajmie nam około 45 minut.
Wnętrze kopalni jest diametralnie inne, niż to w Wieliczce. Jest bardziej wąsko i ciemniej, ale też władze kopalni postarały się o dodatkowe atrakcje. W kopalni bocheńskiej przejedziemy się kolejką solna z dawnych lat i zjedziemy na kocach w dół na kolejny poziom.
Najstarsza kopalnia soli w Polsce
Kopalnia soli kamiennej w Bochni jest najstarszą kopalnią w Polsce, jednak dopiero w 2013 roku została wpisana na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.
Już w czasach neolitu, miejscowa ludność uzyskiwała sól przez odparowywanie powierzchniowych źródeł solankowych. Kiedy te przestały być aktywne, rozpoczęto drążenie studni solankowych a następnie rozpoczęto eksploatację złóż solnych. Zakład się że mogło się to wydarzyć po koniec XIII wieku.
Kopalnia nie jest już czynnym przedsiębiorstwem wydobycia od roku 1990, ale bardzo ciepło wita wszystkich turystów. Niestety wydobycie soli w Bochni przestało się po prostu opłaca a kopalnia osiągnęła głębokość 468 metrów.
Informacje
- Czas zwiedzania do 2,5h
- Jest potrzebna wcześniejsza rezerwacja biletów
- Dojazd z Krakowa to ok 45 min
- Możemy pomóc zorganizować transport, bilety oraz całą logistykę zw. z wyjazdem do Kopalni Soli w Bochni
Zaufały nam ❤️ szkoły, instytucje, firmy oraz tysiące klientów indywidualnych z wielu krajów. Jesteśmy dumni z tego, że wybrało nas tak wiele osób. Dziękujemy i zapraszamy do współpracy! Zobacz więcej referencji ➝
Inne wycieczki poza Kraków
Muzeum w Auschwitz-Birkenau ➝
Miasto Oświęcim było świadkiem straszliwej historii zagłady Polaków podczas Drugiej Wojny Światowej.
Kopalnia Soli w Wieliczce ➝
Małe miasteczko skrywa, zaraz obok swojego centrum, niebywały na skalę światową klejnot.
Zamek w Ojcowie ➝
Zamek w Pieskowej Skale został wzniesiony za polecenia króla Kazimierza Wielkiego w drugiej połowie XIV wieku.
Zakopane ➝
Zakopane to miasteczko położone w Tatrach. Nazywane jest zimową stolicą polski. Przepiękne też latem ze względu na liczne górskie szlaki.
Zobacz popularne trasy po Krakowie
Szlakiem Jana Pawła II ➝
Według ostatnich badań, w Krakowie, z samym Ojcem Świętym związanych jest ponad 40 miejsc. Podejrzewamy, że jest i o wiele więcej.
Zwiedzanie Wawelu ➝
To czego nie ma nigdzie w Polsce, jest właśnie w Krakowie. Wzgórze Wawelskie, zwane dziś Wawelem, a dawno temu Wąwlem.
Droga Królewska ➝
W Krakowie wszystkie drogi prowadzą do Rynku, a najważniejsza z to ulica Floriańska. To początek Drogi Królewskiej, najważniejszej drogi w Polsce.
Dzielnica uniwersytecka ➝
Najstarsze budynki Akademii Krakowskiej, czyli dzisiejszego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz dormitoria znajdują się 3 minuty spacerkiem od rynku głównego
Szlak architektury w Krakowie ➝
Romanizm, gotyk, renesans i barok. Kraków nazywany jest Mały Rzymem. Kaplica Zygmuntowska na Wawelu jest perłą renesansu na północ od Alp.
Szlakiem wielkich twórców ➝
Matejko, Wyspiański, Mehoffer. Twórcy ci związali swoje życie i pracę artystyczna z Krakowem. Sprawili że Kraków na zawsze stał się żywym albumem ich talentu.
Podobało ci się?
Oceń ten post
Średnia ocen 5 / 5. Ilość głosów 1
Nikt jeszcze nie ocenił