Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem
Kraków to bogactwo pięknych zabytków i historii Polski. Mamy szeroką gamę szlaków po Krakowie, od tych najbardziej klasycznych po bardziej oryginalne i równie ciekawe. Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem to strzał w 10. Ceny wycieczek już od 275 zł.
Przewodnik po Krakowie ➝ Trasy wycieczek
Oferujemy zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem i nie tylko
Dlaczego trzeba przyjechać do Krakowa? Kraków jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej fascynujących miast w Europie, co sprawia, że przyciąga rzesze turystów z całego świata. W stolicy Małopolski znajduje się wiele średniowiecznych zabytków, takich jak Zamek Królewski na Wawelu, Bazylika Mariacka, Sukiennice, Kazimierz – dawna żydowska dzielnica, a także Stare Miasto, które jest wpisane na listę UNESCO. Poza tym, Kraków był również siedzibą wielu znanych artystów polskich, takich jak Jan Matejko (najważniejszy malarz historyczny Polski), Papież Jan Paweł II, Wisława Szymborska (laureatka Nagrody Nobla z literatury), czy Stanisław Lem (pisarz science fiction).
Gwarancja jakości
Nasi przewodnicy po Krakowie oprowadzają w wielu językach i posiadają bogate doświadczenie w pracy z turystami z całego świata. Ponadto współpracujemy z instytucjami, szkołami i uczelniami z całej Polski. Odkrywanie Krakowa z nami to niezapomniana przygoda i piękne wspomnienia z królewskiego miasta!
Bogata oferta
Nasza oferta zwiedzania jest bardzo zróżnicowana. Oferujemy wiele różnych wycieczek po Krakowie. Oprócz tradycyjnych krakowskich tras oferujemy również wycieczki do najpiękniejszych miejsc w południowej Polsce - Kopalnie Soli w Wieliczce czy Zamek w Pieskowej skale to niektóre z nich. Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami.

Legendy krakowskie ➝
Nie byłoby Krakowa bez jego mistycznej atmosfery, niespotykanych postaci i prze ciekawych historii, czasem nawet magicznych.

Droga Królewska ➝
W Krakowie wszystkie drogi prowadzą do Rynku, a najważniejsza z to ulica Floriańska. To początek Drogi Królewskiej, najważniejszej drogi w Polsce.

Zwiedzanie Wawelu ➝
To czego nie ma nigdzie w Polsce, jest właśnie w Krakowie. Wzgórze Wawelskie, zwane dziś Wawelem, a dawno temu Wąwlem.

Krakowski Kazimierz ➝
To król Kazimierz I Wielki założył, w 1335 r. to osobne miasto z dala od dzisiejszego centrum Krakowa. Kazimierz miał stanowić przeciwwagę dla Krakowa.

Szlak architektury w Krakowie ➝
Romanizm, gotyk, renesans i barok. Kraków nazywany jest Mały Rzymem. Kaplica Zygmuntowska na Wawelu jest perłą renesansu na północ od Alp.

Szlakiem wielkich twórców ➝
Matejko, Wyspiański, Mehoffer. Twórcy ci związali swoje życie i pracę artystyczna z Krakowem. Sprawili że Kraków na zawsze stał się żywym albumem ich talentu.

Szlakiem Jana Pawła II ➝
Według ostatnich badań, w Krakowie, z samym Ojcem Świętym związanych jest ponad 40 miejsc. Podejrzewamy, że jest i o wiele więcej.

Dzielnica uniwersytecka ➝
Najstarsze budynki Akademii Krakowskiej, czyli dzisiejszego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz dormitoria znajdują się 3 minuty spacerkiem od rynku głównego

Śladami Oskara Schindlera ➝
Teren dawnego getta żydowskiego, Fabryka Oskara Schindlera i obóz pracy w Płaszowie to bardzo ciekawa, ale też bardzo bolesna karta w historii Krakowa.
W Krakowie znajdują się trzy pięknie usytuowane i bogate w unikatowe zabytki klasztory. Pierwszy z nich to Cystersi w Mogile. Dewiza zgromadzenia to: Cistercium mater nostra. Cystersi oparli swoją regułę na założeniach zakonu Benedyktynów, ich założycielem był Robert Molfese, który w roku 1098 rozpoczął działalność zakonu we Francji. Zakon cystersów został sprowadzony w 1222 roku przez Iwona Odrowąża do Mogiły, dziś to dzielnica zwana Nowa Hutą. Kolejny klasztor to Kameduli na Bielanach. Ich dewiza to: Ora et labora / Módl się i pracuj.
Klasztor Kamedułów na Bielanach to bardzo tajemnicze i dość niedostępne miejsce. Turyści płci męskiej mogą to miejsce odwiedzać w wybranych dniach, kobiety natomiast tylko 12 dni w roku. Są to dni świąteczne z kalendarza religijnego. Bracia, zwani eremitani żyją według bardzo ostrych zasad. Budzą się o 3.45 w nocy, ale też idą spać o godzinie 19. Nie spożywają mięsa, wszystkie myśli skupiają na Bogu a prawie cały ich dzień wypełnia modlitwa i praca.
Trzeci zakon to Benedyktyni w Tyńcu. Ich dewiza to Ora et labora; Pax. Św. Benedykt, który pochodził z miasta Nursja, w Włoszech, założył pierwszy klasztor na Mons Casinum (Monte Cassino), około roku 525. Benedyktyni żyją według prostych zasad: przede wszystkim bracia swoim postępowaniem i ubóstwem, próbują się upodobnić do Chrystusa. Krakowski klasztor to niezwykle ciekawe miejsce, jest otwarty przez cały rok, przyjazne dla wszystkich turystów i pielgrzymów.

Co jeszcze można zobaczyć w Krakowie
Oprócz wyżej wymienionych wycieczek po Krakowie, mamy przyjemność zaproponować również kilka innych tras. Nasz przewodnik po Krakowie może oprowadzić również po Nowej Hucie, która pod wieloma względami jest wyjątkowa. Bardzo ciekawa architektura, bogactwo murali, forty, bunkry, kopce i wspaniałe muzea to tylko cześć tej dzielnicy.
Ponadto Oferujemy również wycieczkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz Centrum Janem Pawłem II, w którym można zobaczyć ołtarz i relikwie papieża Polaka. Zapraszamy do kontaktu.

Muzeum w Auschwitz-Birkenau ➝
Miasto Oświęcim było świadkiem straszliwej historii zagłady Polaków podczas Drugiej Wojny Światowej.

Kopalnia Soli w Wieliczce ➝
Małe miasteczko skrywa, zaraz obok swojego centrum, niebywały na skalę światową klejnot.

Zamek w Ojcowie ➝
Zamek w Pieskowej Skale został wzniesiony za polecenia króla Kazimierza Wielkiego w drugiej połowie XIV wieku.

Kopalnia Soli w Bochni ➝
Bochnia to kolejne, tylko z pozoru, mało znaczące miasteczko w pobliżu Krakowa. Kopalnia Soli w Bochni to najstarsza kopalnia tego typu w Polsce.

Szlak Pielgrzyma ➝
Częstochowa, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska. Objazdowa trasa, która popularna jest wśród pielgrzymów.

Zakopane ➝
Zakopane to miasteczko położone w Tatrach. Nazywane jest zimową stolicą polski. Przepiękne też latem ze względu na liczne górskie szlaki.
Spływ Dunajcem
Spływ Dunajcem to najbardziej znana atrakcja turystyczna Pienin. W czasach średniowiecza używano tratw flisackich do przewozu towarów, które były transportowane z Węgier i następnie bezpiecznie spławiane Dunajcem i Wisłą do różnych miast, takich jak Sandomierz, Warszawa, Toruń i Gdańsk. W XIX wieku Józef Szalay, twórca uzdrowiska w Szczawnicy, rozpoczął promowanie turystycznej wersji Spływu Dunajcem. Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich zostało założone w 1932 roku i do dzisiaj troszczy się o to, aby spływy były przeprowadzane zgodnie z tradycją.
Spływ Dunajcem na drewnianych tratwach to prawdziwa przygoda! Spotkanie z dziką przyrodą. Podczas spływu można usłyszeć niesamowite opowieści i Pienińskim Parku Narodowym oraz Janosiku! Spływ rozpoczyna się w Sromowcach a kończy w Krościenku.
Wycieczka do Chochołowa
Chochołów to urokliwa miejscowość położona w malowniczej dolinie Czarnego Dunajca. Znajduje się na terenie dwóch mezoregionów geograficznych – Orawicko-Witowskich Wierchów i Pogórza Gubałowskiego, dzięki czemu oferuje niezwykłe widoki na okoliczne góry i lasy. Miejscowość ma zwartą zabudowę, a wszystkie domy usytuowane są na prawym brzegu Dunajca, wzdłuż drogi prowadzącej z Zakopanego przez Chochołów do Czarnego Dunajca. W dolnej części miasta znajdują się na prawym brzegu Czarnego Dunajca, a w górnej na lewym brzegu. Wzdłuż tej drogi przepływa również boczna struga Czarnego Dunajca, zwana Młynówką. Chochołów graniczy z miejscowością Sucha Góra na Słowacji na zachodzie oraz z Ciche na wschodzie, oddzielony grzbietem Cyrhlicy. Odwiedzając Chochołów, możesz cieszyć się niepowtarzalnym klimatem górskiej wsi oraz pięknymi krajobrazami Tatr i Pienin.
Znana jest z zabytkowej drewnianej zabudowy. Zasłynęła w historii z powstania chochołowskiego, które wybuchło w 1846 roku przeciwko Austriakom. Kierował nim nauczyciel i organista Jan Andrusikiewicz. Powstanie zakończyło się kapitulacją Górali.
Zwiedzanie ruin zamku w Ogrodzieńcu
Na terenie malowniczej Jury Krakowsko-Częstochowskiej, około 2 km na wschód od miejscowości Ogrodzieniec, w województwie śląskim, znajdują się malownicze ruiny Zamku Ogrodzieniec. Zbudowany w XIV–XV wieku w systemie Orlich Gniazd przez ród Włodków Sulimczyków, zamek leży na najwyższym wzniesieniu Góry Zamkowej, osiągającym wysokość 515,5 m n.p.m. Ruiny zamku są jednym z przystanków turystycznego Szlaku Orlich Gniazd i są dostępne dla zwiedzających.
Wycieczka do Zalipia
Zalipie – jedna na najpiękniejszych wsi w Polsce. Słynie z tradycji malowania chat! Już od końca XIX wieku mieszkańcy tej wsi dekorowali swoje izby kwiecistymi malunkami wykonanymi z bibułki, wycinankami oraz malowanymi na ścianach kwiatami. Obecnie w Zalipiu znajduje się około dwudziestu malowanych domów, a ich piękno można podziwiać w Zagrodzie Felicji Curyłowej, która jest filią tarnowskiego Muzeum Etnograficznego. Prace zalipiańskich artystek możesz też zobaczyć w Gminnym Ośrodku Kultury „Dom Malarek” w Zalipiu, który powstał w 1978 roku.
Co roku, z inicjatywy Muzeum Okręgowego w Tarnowie, organizowany jest konkurs „Malowana Chata”, który ma na celu utrzymanie i rozwój tradycji zdobienia domów i budynków gospodarczych charakterystycznymi motywami kwiatowymi. Przyjedź do Zalipia i pozwól sobie na chwilę relaksu w urokliwej wsi, gdzie piękno przyrody splata się z tradycją i sztuką zdobienia chat.
Opinie o naszej pracy
Przewodnik po Krakowie OPINIE – zobacz co piszą o nas nasi klienci oraz listę firm i instytucji z którymi współpracujemy
Poczytaj artykuły o Krakowie
Podobało ci się?
Oceń ten post
Średnia ocen 5 / 5. Ilość głosów 5
Nikt jeszcze nie ocenił